logo joomla

Co to jest Joomla?

Joomla jest to szeroko stosowany system zarządzanie treścią, czyli tak zwany CMS. Służy on zarówno do tworzenia, jak i zarządzania stronami internetowymi. Dzięki jego funkcjonalności możliwe jest utrzymanie treści serwisu internetowego bez umiejętności programowania. Dla przykładu treść strony internetowej można zmienić za pomocą wbudowanego edytora.

Projektanci stron internetowych cenią CMS Joomla międy innymi za to, że opiera się on na rozpowszechnionym i sprawdzonym połączeniu języka programowania PHP wraz z systemem baz danych MySQL. Ma uwagę zasługuje również fakt, że Joomla istnieje już ponad 10 lat i jest następcą projektu o naziwe „Mambo”.

Opisywany system zarządzania treścią został objęty licencją GNU General Public Licence. Za pomocą Joomli możliwe jest stworzenie i zarządzanie: stronami i portalami firmowymi, katalogami, portalami społecznościowymi, blogami i wieloma innymi rodzajami witryn. Dodatkowo Joomlę można stosunkowo łatwo obsługiwać i obok WordPressa jest to bardzo popularny system zarządzania treścią.

Author: admin